Sobota, 27. november 2021
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Kultúra a voľný čas

 • MINI Dobrý Festival
  Organizátorov dobrého festivalu neodradila pandemická situácia natoľko, aby nám nepriniesli aspoň ochutnávku toho najlepšieho z nášho domáceho repertoáru.
  5.9.2021
  Autor: AtoZ
  0
 • Peter Lipa na Stromoradí
  Hudobný klub Stromoradie pandémia nezastavila a otvorili svoju hudobnú sezónu vo veľkom! Peter Lipa a jeho kapela sa ukázala ako neoddeliteľnou súčasťou prešovskej hudobnej scény, na koncerte sám povedal: "Som rád, že tu môžem stáť pred vami."
  26.8.2021
  Autor: AtoZ
  0
 • Prešovský hudobný klub Stromoradie predstavil program na nasledujúcu koncertnú sezónu. Začína už tento štvrtok 26. augusta v sklade hudby vystúpením Petra Lipu s kapelou. Fanúšikovia klubu a dobrej hudby sa môžu tešiť na jazz, blues, rock, pop, alternatívu, metal aj punk. Na východe Slovenska vystúpia do konca roka slovenskí, českí aj poľskí interpreti. Zatiaľ je známych 30 koncertov, ich počet nie je definitívny.
  26.8.2021
  Autor: Edo Kopček
  0
 • Pivovar Šariš podporuje región už takmer dve desiatky rokov. Zdroj_Plzeňský Prazdroj Slovensko-1.jpg
  Pivovar Šariš už takmer dve desiatky rokov pomáha rozvíjať región, v ktorom je doma. Aj v tomto roku pokračuje vo svojom grantovom programe Šariš ľuďom, v ktorom podporuje projekty zamerané na zveľadenie prírodného dedičstva či zachovanie významných miest a tradícií. Mimovládne organizácie sa o časť z celkovej sumy 16-tisíc eur môžu uchádzať do 17. septembra 2021. Udelenie špeciálnej prémie nechali pivovarníci aj tento rok na Slovákov.
  19.8.2021
  Autor: Zdenka Huňady
  0
 • Peter Lipa
  Peter Lipa sa podobne ako jeho hudobní kolegovia vrátil na koncertné pódiá. Po dvoch rokoch zavíta na koncert do rodného Prešova, kde vystúpi v hudobnom klube Stromoradie. Čakajú ho tiež koncerty v košickom Pube u Kohúta, na sochárskom Sympóziu v Habure, vychutnať si jeho koncert môžete v amfiteátri v Banskej Štiavnici, zavíta na výletnú loď na Domaši a navštívi aj ďalšie miesta. Teší ho, že má na august plný kalendár, a že môže robiť svoju prácu.
  18.8.2021
  Autor: Edo Kopček
  0
 • Sociálne_štipendium_grafika-1.png
  Pomôž deťom z celého Slovenska rozvíjať ich talent a stať sa tým, kým chcú. Aj vďaka tebe môžu vykročiť na cestu, o ktorej snívajú. Slovenská katolícka charita otvára už 12. ročník Zbierky školských pomôcok a k pomoci pozýva všetkých, ktorým osud detí nie je ľahostajný. Súčasťou zbierky je tento rok aj sociálne štipendium na podporu žiakov zo sociálne slabších rodín.
  13.8.2021
  Autor: Mgr. Veronika Futejová
  0
 • Veľký Šariš.jpg
  Veľký Šariš sa tento rok hrdí titulom Európske mestečko športu. A k športu patrí i hymna, preto má mesto svoju letnú pieseň.
  12.8.2021
  Autor: Veronika Lazoríková
  0
 • šachový turanj 8.jpg
  Po skončení obľúbeného šachového turnaja Prešov OPEN sú už známe mená najlepších šachistov. Športové podujatie sa aj tento rok konalo v priestoroch Hotela Senátor.
  9.8.2021
  Autor: Mgr. Vladimír Tomek
  0
 • titulna.jpg
  Zmŕtvychvstanie, víťazstvo Krista nad smrťou, je základom kresťanskej viery. Ježiš Kristus podľa Biblie na tretí deň po ukrižovaní vstal z mŕtvych a štyridsať dní zotrval na zemi až do jeho nanebovstúpenia. Avšak samotný akt zmŕtvychvstania nemal očitých svedkov, je opísaný na základe svedectiev v podobe zjavenia Ježiša Krista určitým ľuďom (Mária Magdaléna, neznáme ženy, apoštoli) a opisom prázdneho hrobu. „Niet ho tu. Vstal z mŕtvych. Spomeňte si, ako vám povedal, keď bol ešte v Galilei: Syna človeka musia vydať do rúk hriešnych ľudí a ukrižovať, ale on tretieho dňa vstane z mŕtvych“ (Lk 24, 6 – 7).
  3.8.2021
  Autor: Andrej Liščinský
  0
 • SGP--O_1114--0_1--2015_04_19--LP_WEB.jpg
  Vrúcna láska k životu, prírode, obdiv všetkého navôkol, pracovitosť a túžba po poznávaní nepoznaného, to všetko charakterizuje osobnosť Dezidera Millyho.
  3.8.2021
  Autor: Mgr. Alžbeta Malíková
  0
 • fbcover_muzi_partneri-1.jpg
  Sme naozaj šťastní, že aj tento rok sa napriek existujúcim opatreniam otvoria brány Pivného festivalu. Od štvrtka 29. júla do nedele 22. augusta Vás pozývame do 4 SPORT Areálu (bývalý Jazdecký areál), kde si po roku opäť vychutnáte spoločnosť priateľov a známych, posedíte si pri výbornom pive a ochutnáte tradičné grilované a pečené špeciality.
  27.7.2021
  Autor: Daniela Basalová, Ing.
  0
 • pápež.jpg
  Tlačové stredisko Svätej stolice v stredu 21.7.2021 zverejnilo program Apoštolskej cesty Svätého Otca Františka na Slovensko v dňoch 12. - 15. septembra 2021. Jedným z miest, ktoré Svätý Otec navštívi, bude aj Prešov.
  23.7.2021
  Autor: Mgr. Lenka Šitárová
  0
 • Za hradbami Hradu Šariš sa uskutočnil už deviaty ročník FNNH. Ide o unikátny festival zameraný na premietanie krátkych filmov. Neopakovateľnú atmosféru umocňuje premietanie na veľkoformátové plátno v priestoroch stredovekého hradného nádvoria pod otvoreným nebom.
  20.7.2021
  Autor: smartin
  0
 • Musica Historica_foto_1.jpg
  Krajské múzeum v Prešove pripravilo pre svojich návštevníkov ochutnávku zo svetskej hudby 17. a 18. storočia. Kapela Musica Historica z Budapešti vystúpi v Prešove po prvýkrát. Počas prezentácie skladieb mnohých známych autorov od konca renesancie až po melodiku východoeurópskeho baroka zaznejú aj rôzne dobové hudobné nástroje.
  20.7.2021
  Autor: Mgr. Rastislav Žitný
  0
 • festival.jpg
  Už tento víkend sa v Prešove uskutoční podujatie plné hudby, tanca a temperamentu, so zameraním na jednu zo slovenských národnostných menšín. Prešovský rómsky festival napíše už svoje deviate pokračovanie.
  20.7.2021
  Autor: Mgr. Lenka Šitárová
  0
 • ARTIS.jpg
  K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
  20.7.2021
  Autor: Mgr. Lenka Šitárová
  0
 • šach 2.jpg
  Už o pár dní sa v Prešove opäť uskutoční obľúbený šachový turnaj Prešov Open 2021. Hráči zo Slovenska i okolitých krajín si v našom meste zmerajú sily už 29. júla.
  20.7.2021
  Autor: Mgr. Lenka Šitárová
  0
 • Miro Jaroš - Koncert
  Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
  16.7.2021
  Autor: AtoZ
  0
 • HEX_21_2.jpg
  Slovenská kapela HEX odohrá už tento piatok 16. júla v Ľuboticiach jediný letný koncert na východnom Slovensku. Východniari si užijú výber najväčších hitov kapely a na pódium sa dostanú aj samotní fanúšikovia.
  15.7.2021
  Autor: Edo Kopček
  0
 • DHZ_VelkySaris_sutaz.jpeg
  Veľký Šariš v sobotu 10.júla hostil dobrovoľných hasičov z okolia. Dobrovoľné hasičské družstva (DHZ) bojovali vo Veľkom Šariši o Pohár primátora mesta druhýkrát. Veľký Šariš je Európskym mestečkom športu 2021. Na ďalší deň boli dobrovoľní hasiči pomáhať pri povodni.
  12.7.2021
  Autor: Veronika Lazoríková
  0
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK