Utorok, 27. september 2022
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Kultúra a voľný čas

 • Do Prešovského kraja zavítalo v letných mesiacoch (júl, august) roka 2019 opäť viac turistov v porovnaní s tým istým obdobím v predchádzajúcom roku. Počet návštevníkov ubytovacích zariadení medziročné vzrástol o 21%.
  6.11.2019
  Autor: KOCR SVS
  0
 • Daniel Mesarc
  Divadlo Jonáša Záborského – útvar osvetovej činnosti v Prešove, Prešovský samosprávny kraj, Mesto Sabinov a Mestské kultúrne stredisko v Sabinove uskutočnili regionálnu súťažnú prehliadku folklórnych skupín z okresov Prešov a Sabinov pod názvom KRÁSA ŽIVOTU 2019.
  6.11.2019
  Autor: Michal Kišeľák
  0
 • Mesto Prešov v spolupráci s PKO Čierny orol a Filma production pripravujú špeciálny spomienkový večer pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
  5.11.2019
  0
 • Kinsfolk
  Kinsfolk verní pesničkárskej tradícii prichádzajú so štvrtým singlom Tough Girl inšpirovaným kodanskou elektropopovou scénou.
  5.11.2019
  Autor: Edo Kopček
  0
 • Králi videa
  Čosi nepredstaviteľné pre novodobú generáciu filmových nadšencov, no kus histórie a nostalgie pre tých, ktorí majú striktné reštrikcie krajín východného bloku stále v živej pamäti. Aj tak sa dá v krátkosti zhrnúť hlavná myšlienka pripravovanej novinky Králi videa.
  1.11.2019
  Autor: Janka Marczellová
  0
 • Mňága a Žďorp třecí plochy cover
  Valmezskí klasici melancholického pop rocku Mňága a Žďorp nedávno vydali nový album Třecí Plochy, z ktorého aktuálne predstavujú videoklip k pesničke Kanárci v klecích.
  1.11.2019
  Autor: Edo Kopček
  0
 • Ivana Koreňová
  Skvelí, talentovaní nádejní moderátori, zatiaľ študenti Prešovského samosprávneho kraja sa stretli na Krajskom kole súťaže moderátorov, ktorú organizovalo DJZ - útvar osvetovej činnosti v Prešove 25. októbra 2019 v priestoroch Malej scény DJZ.
  1.11.2019
  Autor: Dagmar Rusnáková
  0
 • Park kultúry a oddychu Prešov oslavuje v tomto roku krásne a výnimočné jubileum. Už 60 rokov je strediskom kultúrneho života v meste a jeho nádherná sála patrí medzi historické skvosty Prešova.
  31.10.2019
  0
 • Krajské múzeum v Prešove predstaví svojim návštevníkom novú výstavu pod názvom Tajomstvá uchované v kronikách. Nadšenci histórie tu môžu objaviť vzácne exempláre, ktoré patria medzi dôležité písomné pramene našej histórie. Výstava je súčasťou osláv 720. výročia udelenia mestských výsad a jej slávnostné otvorenie je zároveň spojené s prezentáciou novej publikácie.
  29.10.2019
  Autor: Rastislav Žitný
  0
 • Jazzové Dni Prešov
  S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
  28.10.2019
  Autor: AtoZ
  0
 • Kidslandia
  Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
  27.10.2019
  Autor: AtoZ
  0
 • Vydrapená Bužírka Punk System je momentálne najaktívnejšia kapela zo všetkých, v ktorých pôsobí slovenský hudobník Michal Kaščák.
  25.10.2019
  Autor: Edo Kopček
  0
 • Kto niekedy zažil skutočný americký gospel vie, aký intenzívny zážitok to môže byť. A je úplne jedno akú vieru vyznávate, alebo či vôbec veríte. Harlem Gospel Choir, jeden z najprominentnejších zborov v Spojených štátoch prinesie neskutočnú silu hlasov do Košíc. Stane sa tak už 30. novembra v Historickej radnici.
  24.10.2019
  Autor: Nina Šilanová
  0
 • Chiki Liki Tu-a
  Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
  22.10.2019
  Autor: AtoZ
  0
 • Veronika Rabada vydala minulý rok debutový album Lúka, ktorým si získala srdcia fanúšikov po celom Slovensku a momentálne je s ním na premiérovom klubovom turné. Už túto stredu 23.11. odohrá koncert pred prešovským publikom v Stromoradí. Odznejú nielen jej autorské novinky a hity ako Ach Janíčko, Husičky, Lúka, Zabudni, ale aj speváčkine obľúbené slovenské ľudové piesne. O deň neskôr ukončí svoje miniturné v Košiciach.
  22.10.2019
  Autor: Edo Kopček
  0
 • Prešovská skupina Komajota robí priebežne na nových skladbách, ale to neznamená, že ich aj hneď uverejní. Preto má vo svojom šuflíku stále nejaké nápady. Teraz však prichádza s úplne novou pesničkou, ktorá vznikla len nedávno. Volá sa Iba a Martina Husovského k svojmu vzniku inšpirovala na základe novej zbierky básní od Michala Baláža.
  21.10.2019
  Autor: Edo Kopček
  0
 • Podaj ďalej knihu
  Už 24. októbra sa na Floriánovej ulici v Prešove uskutoční obľúbené podujatie pre všetkých milovníkov kníh a ručne vyrábaných výrobkov. Podujatia Podaj ďalej knihu a Jesenné handmade trhy doplnia aj zaujímavé workshopy pre malých i veľkých.
  19.10.2019
  0
 • Známy neznámy
  Otázky spojené s doterajšou históriou ľudstva nastoľuje inscenácia Známy neznámy, ktorej premiéru na piatok 18. októbra chystá umelecký kolektív Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove. Na dnešnej tlačovej besede hosťujúci režisér predstavenia Anton Korenči konštatoval, že inscenácia prináša len otázky, odpovede sú na divákovi. „Nechajme ich na neho, “ povedal.
  15.10.2019
  Autor: Jozef Jurčišin
  0
 • Gondzone tour
  Projekt Godzone v novembri organizuje už 11. ročník evanjelizačného koncertného turné. Navštívi postupne päť slovenských miest. Prvým mestom v poradí bude práve Prešov, kde zavíta v pondelok 18.11.2019.
  13.10.2019
  Autor: Lucia Marková
  0
 • V septembri mala premiéru obľúbená televízna relácia Cyklopotulky, ktorú OOCR región Šariš pripravovali a natáčali s televíznym štábom ešte počas letných týždňov.
  11.10.2019
  0
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK