Nedeľa, 05. december 2021
Meniny má Oto | zajtra Mikuláš

Archív článkov

 • šachový turanj 8.jpg
  Po skončení obľúbeného šachového turnaja Prešov OPEN sú už známe mená najlepších šachistov. Športové podujatie sa aj tento rok konalo v priestoroch Hotela Senátor.
  9.8.2021
  Autor: Mgr. Vladimír Tomek
  0
 • očkovanie.jpg
  Prešov už má plne zaočkovaných 42% obyvateľov. Očkovanie prvou dávkou už má za sebou 46% Prešovčanov.
  9.8.2021
  Autor: Mgr. Vladimír Tomek
  0
 • Jarková 2.jpg
  Na Jarkovej ulici v centre Prešova prebieha inštalácia parkovacích automatov. 5 nových automatov bolo spustených do prevádzky v sobotu 7.8.2021.
  9.8.2021
  Autor: Mgr. Vladimír Tomek
  0
 • titulna.jpg
  Mesto Prešov sa počas uplynulého víkendu stalo dejiskom 4. ročníka cyklopretekov Grand Prix Prešov. Vidina zisku tučnej porcie bodov UCI pritiahla na jediný slovenský velodróm slušnú medzinárodnú konkurenciu. Medzi zahraničnými pretekármi sa podarilo presadiť i našim jazdcom. Na velodróme sa okrem Veľkej ceny Prešova uskutočnili aj majstrovstvá SR v dráhovej cyklistike elitných kategórií.
  3.8.2021
  Autor: Mgr. Vladimír Tomek
  0
 • titulna.jpg
  Zmŕtvychvstanie, víťazstvo Krista nad smrťou, je základom kresťanskej viery. Ježiš Kristus podľa Biblie na tretí deň po ukrižovaní vstal z mŕtvych a štyridsať dní zotrval na zemi až do jeho nanebovstúpenia. Avšak samotný akt zmŕtvychvstania nemal očitých svedkov, je opísaný na základe svedectiev v podobe zjavenia Ježiša Krista určitým ľuďom (Mária Magdaléna, neznáme ženy, apoštoli) a opisom prázdneho hrobu. „Niet ho tu. Vstal z mŕtvych. Spomeňte si, ako vám povedal, keď bol ešte v Galilei: Syna človeka musia vydať do rúk hriešnych ľudí a ukrižovať, ale on tretieho dňa vstane z mŕtvych“ (Lk 24, 6 – 7).
  3.8.2021
  Autor: Andrej Liščinský
  0
 • SGP--O_1114--0_1--2015_04_19--LP_WEB.jpg
  Vrúcna láska k životu, prírode, obdiv všetkého navôkol, pracovitosť a túžba po poznávaní nepoznaného, to všetko charakterizuje osobnosť Dezidera Millyho.
  3.8.2021
  Autor: Mgr. Alžbeta Malíková
  0
 • Rekonstrukcia SD (2)-1.JPG
  Po rozsiahlej obnove dvoch najväčších ubytovacích zariadení pre študentov sa Prešovská univerzita v Prešove (PU) pustila aj do modernizácie Študentského domova na Námestí mládeže. V rámci rekonštrukcie 46-ročnej budovy dôjde k obnove ubytovacích buniek a spoločných priestorov.
  3.8.2021
  Autor: Anna Polačková
  0
 • žobranie.png
  V centre mesta Prešov, v okolí nákupných centier, aj na frekventovaných miestach ľudia často vídajú ľudí, ktorí sú v nepriaznivej sociálnej situácii a žiadajú o pomoc alebo najčastejšie, o finančné prostriedky. Mesto Prešov žobranie zakázať nemôže, no ponúka alternatívu.
  3.8.2021
  Autor: Mgr. Vladimír Tomek
  0
 • MŠ Čergovská.png
  Mesto Prešov osadí pri MŠ Čergovská na sídlisku Sekčov nové oplotenie. Cieľom investície je ochrana bezpečnosti detí v škôlke a ochrana mestského majetku. Stavenisko už bolo odovzdané zhotoviteľovi.
  3.8.2021
  Autor: Mgr. Vladimír Tomek
  0
 • karate titulna.jpg
  V Juniore Prešov, držia moderný trend so súčasnou dobou v športe. A to nielen v tréningovom procese, ale aj v jeho spätnej odozve vo forme štatistických výstupov. Uprostred júla 2021, prebehla v tomto karate klube, komplexná diagnostika pohybových a kognitívnych schopností. Karate klub totižto nadviazal spoluprácu s Technologickým inštitútom športu v Bratislave, a to najmä so športovým diagnostikom Mgr. Michalom JELEŇOM PhD.
  3.8.2021
  Autor: JUDr.Mgr.Čiernik
  0
 • Obrázok - PR článok - Kryje cestovné poistenie aj škody na požičaných veciach.jpg
  Mnohí dovolenkujú aktívne alebo chcú vyskúšať niečo nové. Stačí si požičať bicykel, korčule či športovú výbavu a užívať si aktívny oddych. Môže sa však stať, že nešťastnou náhodou požičanú vec poškodíte. Môžete sa v takýchto prípadoch spoľahnúť na cestovné poistenie?
  27.7.2021
  Autor: Mgr. Katarína Zelinková
  0
 • Spoločná.jpg
  Dňa 17.7.2021 sa v Prešove na ihrisku v areáli ZŠ na ulici Československej armády konal, za dodržania všetkých protiepidemiologicých opatrení, už v poradí 7.ročník obľúbeného hokejbalového turnaja, ktorý po minulé roky bol akousi prípravou pred štartom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy.
  27.7.2021
  Autor: Peter KOCHAN
  0
 • fbcover_muzi_partneri-1.jpg
  Sme naozaj šťastní, že aj tento rok sa napriek existujúcim opatreniam otvoria brány Pivného festivalu. Od štvrtka 29. júla do nedele 22. augusta Vás pozývame do 4 SPORT Areálu (bývalý Jazdecký areál), kde si po roku opäť vychutnáte spoločnosť priateľov a známych, posedíte si pri výbornom pive a ochutnáte tradičné grilované a pečené špeciality.
  27.7.2021
  Autor: Daniela Basalová, Ing.
  0
 • cyklistika.jpg
  Velodróm Prešov bude v sobotu 31. júla a v nedeľu 1. augusta 2021 strediskom prestížnych pretekov s medzinárodnou účasťou pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej. Preteky Grand Prix Prešov sú tento rok spojené aj s Majstrovstvami Slovenska v dráhovej cyklistike.
  23.7.2021
  Autor: Mgr. Lenka Šitárová
  0
 • Terchovská.png
  Terchovská ulica v Prešove bude v termíne od 26.7. do 13.8.2021 čiastočne uzavretá. Dôvodom uzávierky je realizácia výkopových prác pre rozšírenie vodovodu.
  23.7.2021
  Autor: Mgr. Lenka Šitárová
  0
 • pápež.jpg
  Tlačové stredisko Svätej stolice v stredu 21.7.2021 zverejnilo program Apoštolskej cesty Svätého Otca Františka na Slovensko v dňoch 12. - 15. septembra 2021. Jedným z miest, ktoré Svätý Otec navštívi, bude aj Prešov.
  23.7.2021
  Autor: Mgr. Lenka Šitárová
  0
 • Za hradbami Hradu Šariš sa uskutočnil už deviaty ročník FNNH. Ide o unikátny festival zameraný na premietanie krátkych filmov. Neopakovateľnú atmosféru umocňuje premietanie na veľkoformátové plátno v priestoroch stredovekého hradného nádvoria pod otvoreným nebom.
  20.7.2021
  Autor: smartin
  0
 • Musica Historica_foto_1.jpg
  Krajské múzeum v Prešove pripravilo pre svojich návštevníkov ochutnávku zo svetskej hudby 17. a 18. storočia. Kapela Musica Historica z Budapešti vystúpi v Prešove po prvýkrát. Počas prezentácie skladieb mnohých známych autorov od konca renesancie až po melodiku východoeurópskeho baroka zaznejú aj rôzne dobové hudobné nástroje.
  20.7.2021
  Autor: Mgr. Rastislav Žitný
  0
 • festival.jpg
  Už tento víkend sa v Prešove uskutoční podujatie plné hudby, tanca a temperamentu, so zameraním na jednu zo slovenských národnostných menšín. Prešovský rómsky festival napíše už svoje deviate pokračovanie.
  20.7.2021
  Autor: Mgr. Lenka Šitárová
  0
 • ARTIS.jpg
  K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
  20.7.2021
  Autor: Mgr. Lenka Šitárová
  0
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK