Pondelok, 24. január 2022
Meniny má Timotej | zajtra Gejza

Vďaka súťaži spoznala Moskvu

Na počesť Michala Bosáka, ktorého sté výročie podpisu na americkú desaťdolárovku si v tomto roku pripomíname, organizuje Spoločnosť Michala Bosáka so sídlom v Prešove od roku 2001 pravidelne súťaž pre žiakov základných, stredných i vysokých škôl pod názvom Cena Michala Bosáka.

Dominika Janovčíková

Jednou z tých, ktorí sa rozhodli do celoslovenskej súťaže v tomto roku zapojiť bola aj Prešovčanka Dominika Janovčíková. „Táto súťaž mi umožnila niečo si dokázať, upevniť si vedomosti v ekonomike, ktoré mám, ale aj získať úplne nové, “ prezradila dôvod svojho zapojenia sa do súťaže študentka 3. ročníka Obchodnej akadémie na Volgogradskej ulici v Prešove. Pre súťaž vytvorila podnikateľský zámer športového centra, s ktorým napokon obsadila v súťaži spomedzi 46 podaných projektov 4. miesto. „Túto tému som si vyberala najmä preto, že športovaniu sa venujem ako fitneska, “ zdôvodnila výber témy na svoj podnikateľský plán aktuálna juniorská majsterka Slovenska vo fitnes. Vďaka úspechu v súťaži sa koncom októbra zúčastnila na stáži v Moskve. „Pobytu sa okrem mňa zúčastnili ešte ďalší dvaja študenti úspešní v súťaži, s ktorými sme v hlavnom meste Ruska navštívili mnohé zaujímavé miesta a naučili sa veľa nového, čo sa taktiež budem snažiť zúročiť, “ dodala D. Janovčíková. Prínos súťaže pre rozvoj študentov zdôraznil aj predseda SMB Rudolf Bosák. „Čo nás teší je, že väčšina z doterajších víťazov tejto súťaže sa neskôr dokázala presadiť aj v odborných kruhoch, “ uviedol Bosák.
(ik)

Súvisiace články
5.11.2007 Michala Bosáka si pripomenú výstavou a kalendárom
Mohlo by Vás zaujímať
Rok 2021 bol v Prešove plný netradičných detských mien, narodili sa aj trojičky
Máriu a Jakuba vystriedali Timea a Samuel, no ani v roku 2021 nebola núdza o netradičné mená detí. V Prešove sa vlani dokonca narodili trojičky.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK