Pondelok, 21. jún 2021
Meniny má Alojz | zajtra Paulína

Cena Michala Bosáka: dnes ocenia víťazov

Spoločnosť Michala Bosáka dnes o 16:00 hod. v sále Čierneho orla v PKO v Prešove odovzdá víťazom súťaže Cena Michala Bosáka výhry. Ide o jedno z centrálnych podujatí, ktoré spoločnosť pripravila pri príležitosti 100 rokov od podpisu Michala Bosáka na amerických päť-, desať- a dvadsaťdolárových bankovkách.

Výnimočne tohto roku celoslovenskú súťaž vypísali pre tri kategórie - pre žiakov a študentov základných, stredných a vysokých škôl. Na tlačovej besede zástupca spoločnosti Martin Bosák informoval o veľkom ohlase súťaže. Základné školy súťažili v dvoch kolách formou testu. Do súťaže sa prihlásilo 4 737 žiakov zo 102 škôl. Do druhého kola postúpilo v každom kraji 20 najúspešnejších detí, ktoré získali mobilný telefón a vecné ceny. V Prešovskom kraji bola účasť najvyššia, zapojilo sa do nej 32 škôl, a preto do druhého kola postúpil víťaz z každej zúčastnenej školy. Ceny získali aj školy s najvyššou účasťou žiakov.
Na stredných škôl má súťaž Cena Michala Bosáka už tradíciu, išlo o jej šiesty ročník. V tomto roku študenti prihlásili 46 projektov zameraných na riešenie podnikateľských plánov a zámerov. Dvadsať najlepších predstaví svoj projekt dnes na verejnej prezentácii v Prešove. Tohtoročnou novinkou bola súťaž vysokoškolákov, kde študenti prihlásili 18 projektov. Desať najlepších sa uchádzalo o víťazstvo na v utorok na prešovskej radnici. Víťaz v kategórii stredných škôl pôjde na dvojtýždenný pobyt do USA, laureáti na druhom až štvrtom mieste poletia na týždeň do Moskvy, dvoch študentov na piatom a šiestom mieste čaká týždenný pobyt v Londýne. Umiestnenie na siedmom až desiatom mieste zaručuje oceneným týždenný pobyt v Prahe. Ceny pre vysokoškolákov by mali byť podobné. V PKO predstavia a pokrstia aj novú publikáciu História Bosákovej banky, v ktorej sú uverejnené historické súvislosti podpisu bankára Michala Bosáka na amerických bankovkách, založenie Americko-slovenskej banky na Slovensku a história budovy Bosákovej banky v Prešove.
Spoločnosť Michala Bosáka si už od začiatku roka pripomína významné výročie formou putovnej výstavy Michal Bosák - americký bankár zo Šariša, ktorú mali možnosť vidieť návštevníci galérie mesta Humenné. Výstavu videli aj v Írskom Dubline a Corku. Ako uviedol Martin Bosák, na dolárovkách s podpisom Michala Bosáka je podpísaný aj Ír P. J. McGinty, ktorý bol pokladníkom First National Bank of Olyphant.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert pre ľudí z prvej línie
Dni mesta Prešov sú tu! V PKO sa preto hral koncert pre doktorov a sestričky z prvej línie.
V Zariadení pre seniorov Harmónia na Cemjate uviedli do prevádzky prototyp návštevného domčeka
Návštevný domček, ktorý je situovaný v areáli Zariadenia pre seniorov Harmónia na Cemjate umožní seniorom zostať v priamom kontakte so svojimi najbližšími aj v období pandémie. Objekt so špeciálnou konštrukciou je navrhnutý tak, aby boli návštevy bezpečné aj v čase zlej epidemiologickej situácie.
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert Kataríny Koščovej v PKO
Dňa 13.06.2021 sa odohral v poradí druhý koncert pre pracovníkov v prvej línií. V PKO sme si mohli vypočuť krásne melódie Kataríny Koščovej.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.