Utorok, 29. november 2022
Meniny má Vratko | zajtra Ondrej, Andrej

Prevencia proti požiarom

Za účasti primátora Ing. Milana Benča, uskutočnilo sa v piatok 27. februára súčinnostné stretnutie preventívnych protipožiarnych a kontrolných skupín mesta Prešov so zástupcami dobrovoľnej požiarnej ochrany a profesionálnych hasičov.

Zhodnotili činnosť za uplynulé obdobie, pričom konštatovali, že pri 295 kontrolách u právnických a fyzických osôb zistili nedostatky v 74 prípadoch.
V diskusii vystúpil aj zástupca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove mjr. Mgr. Pavol Komár, ktorý zameral svoju pozornosť na uplatňovanie všeobecne záväzných predpisov na úseku ochrany pred požiarmi a požiarnej prevencie. O činnosti dobrovoľnej požiarnej ochrany v okrese Prešov informoval účastníkov stretnutia riaditeľ Okresného výboru Dobrovoľnej požiarnej ochrany Štefan Mikolaj.
Primátor mesta Ing. Milan Benč ocenil prácu preventívnych protipožiarnych skupín, pričom zdôraznil ich nezastupiteľnú úlohu aj v nasledujúcom období s akcentom na neustále skvalitňovanie činností.
Plán práce kontrolných skupín na tento rok a zameranie ich činnosti predniesol preventivár mesta Prešov Milan Tomčo. „Stretnutie spomínaných skupín vyplýva z prechodu kompetencií v oblasti požiarnej ochrany na obce a mestá. Prešov takto tiež zabezpečuje prenesený výkon štátneho požiarneho dozoru. Kontroly v praxi síce poukázali na viaceré nedostatky, na odstránení ktorých budú musieť participovať všetky samotné kontrolované subjekty,“ povedal nám na záver vedúci referátu obrany, civilnej ochrany a požiarnej ochrany kancelárie primátora MsÚ Ing. Jiří Velička.

Tlačový referát MsÚ

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK